Безпека в інтернеті

Дата: 1 квітня 2021 о 07:35, Оновлено 18 жовтня 2023 о 14:22
Автор: Чорна Ю. Р.

Безпека в інтернеті В Україні щорічно зростає кількість дітей, які мають доступ до мережі Інтернет та зростає кількість підлітків, які наражаються на небезпеку бути ошуканими шахраями та злочинцями. Дана ситуація викликає велике занепокоєння. 5 лютого світова спільнота відзначає День безпечного Інтернету. Відповідні заходи проходять у всьому світі з метою привернення уваги громадськості до важливості створення безпечного інтернет простору для наймолодших користувачів. Наша школа не стала виключенням та долучилася до проведення даних заходів. Класними керівниками проведені години спілкування, які були направлені на розширення та поглиблення знань про безпечний Інтернет, соціальні мережі, сприяли обізнаності учнів про небезпеку, яка існує в Інтернеті та соціальних мережах, а також шляхи їх подолання. В рамках всеукраїнської акції #STOP_SEXтинг вчителем інформатики Іщенко А.А. проведено єдиний урок із старшокласниками на тему «Інтернет– жарт чи небезпечний ризик?». Учням донесено інформацію про переваги та недоліки такої особливості мережі інтернет як – АНОНІМНІСТЬ. Iнтернет надає величезнi iнформацiйнi можливостi, але дiти, їхнi батьки та вчителi повиннi бути впевненi у тому, що Iнтернет-середовище є безпечним для дитини. Проблема безпечного перебування дитини в Інтернеті найчастіше зводиться до підтримки розвитку технологій, які б захистили дітей в Інтернеті. Та ця проблема не є винятково технічною або технологічною. Вона стосується виховних, освітніх і етичних, а також соціальних та правових аспектів. Кожен раз, коли підліток підключається до мережі Інтернет, він стикається з низкою небезпек та загроз. Тільки 18% дорослих перевіряють, які сайти відвідує їх дитина. При тому, що 87% батьків вважають, що повинні навчати дітей правилам безпечного користування мережею. Інститут соціології НАН України нещодавно провів дослідження про те, наскільки серйозними є загрози, які підстерігають українських дітей в Інтернеті. Адже хоча рівень комп´ютерної грамотності зростає, багато батьків просто не розуміються на підводних каменях мережі для їх чад: 76% батьків навіть не цікавляться, які Інтернет-сторінки відвідує їх дитина. Відповідно до статистики правоохоронних органів США, 70% злочинців, засуджених за злочинами, пов´язаними з сексуальною експлуатацією дітей, використовували Інтернет. А кожна п´ята дитина піддається сексуальному домаганню в on-line чатах. Є ряд сайтів, де подано доступну, практичну інформацію з Інтернет-безпеки, що дозволить навіть початківцям ефективно використовувати ресурси мережі й захистити себе від небажаного контенту. Матеріали для дітей, батьків і вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть освоїти основи безпечної роботи в Інтернеті. Спеціалізовані веб-ресурси, посібники: Програма «Безпека дітей в Інтернеті», що заснована компанією "Майкрософт Україна" в рамках програми "Партнерство в навчання". On-ляндія. Безпечна веб-країна Електронна версія посібника з онлайн безпеки,що підготовлений фахівцями ''Київстар'' та Інституту психології ім.Г.С. Костюка НАПН України у рамках соціальної програми ''Безпека дітей в Інтернеті'' Hавчально-методичний посібник для загальноосвітніх навчальних закладів ''Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі'' (авт. Кочарян А.Б., Гущина Н.І.)

Накази: Наказ ДОН від 08.11.2012 №358 "Про ство рення безпечного інформаційного простору в системі освіти Київської області" Листи: Лист ДОН від 06.05.2014 №12-01-13-1138 "Про захист дітей та молоді від негативних інформаційних впливів" Лист МОН України № 1/9–768 від 06.11.09 "Про захист дітей та молоді від негативних інформаційних впливів" Лист ГУОН від 16.02.2011 №12-01-11-361 "Про захист дітей та молоді від негативних інформаційних впливів" Лист ГУОН від 24.10.2012 №12-01-11-2625 "Про встановлення засобів фільтрування несумісного з навчальним процесом контенту"